Python nedir?

Python, yüksek seviyeli bir programlama dilidir ve geniş bir kullanım alanına sahiptir. Veri analitigi, web geliştirme, makine öğrenmesi gibi uygulamalarda sıklıkla kullanılır. Basit ve okunabilir söz dizimine sahiptir ve açık kaynaklı bir dil olduğu için geniş bir topluluk tarafından desteklenmektedir.

Python’u büyük bir yılan olarak bilseniz de, Python programlama dilinin adı, Monty Python’s Flying Circus adlı eski bir BBC televizyon komedi skeç serisinden geliyor. Başarısının zirvesinde Monty Python ekibi, Hollywood Bowl’da dahil olmak üzere dünya çapında canlı izleyiciler için skeçler yapıyorlardı.

Monty Python, bir programcı için iki temel besin kaynağından biri olarak kabul edildiğinden (diğeri pizza), Python’un oluşturan Guido van Rossum tarafından TV şovunun onuruna programlama dilinin adını Python olarak seçti.

Python’u özel kılan nedir?

Python, yüksek seviyeli bir programlama dilidir ve açık kaynaklı bir projedir. Bu, Python’un özel olarak özelleştirilebilmesine, uygulamalar ve araçlar için geniş bir ekosistemi oluşturmasına ve topluluğun katkısıyla gelişmesine olanak tanır. Ayrıca, basit ve okunabilir söz dizimi sayesinde kodlamayı kolaylaştırır ve uygulamaların hızlı bir şekilde geliştirilmesine olanak tanır.

kaynak:netacad.com

READ  509 Bandwidth Limit Exceeded hatası nedir?

Yorum yapın