Google Ads (Adwords) Danışmanı

Bir Google Adwords Danışmanına niçin ihtiyaç var?

Adwords Reklam Adwords hesaplarını kendi kullanmaya çalışanların sıkça karşılaştıkları belli başlı durumlar;

Önceliği reklam sıralamasına ve rakiplerin önüne geçmek gibi bir düşünceyle devamlı tekliflerin yükseltilmesiyle beraber bütçenin hızla tükenmesi.

Yanlış anahtar kelime tercihleriyle bütçenin harcanamaması yada boşa harcanması.

Google Adwords reklam politikalarının gözden geçirilmemesi ve bu yüzden reklamlarının onaylanmaması veya adwords hesabının askıya alınması,

gibi durumlardan dolayı Google reklam verenlerin Adwords reklama artık sıcak bakmamaya ve boşa para harcadıklarını düşünmeye başlarlar.

Durum böyle görünse de işi kurallarına göre yaparak, reklam performansını sıralama ve rakip önüne geçme şeklinde değerlendirmek yerine reklam verme amacını göz önünde bulundurmak ve dönüşümlere odaklanarak istenilen sonuçlar alınabilir.Bu noktada Google Adwords danışmanı amacının sadece rakiplerinizin önüne geçmek yada paranızı harcatmak değil karlılık odaklı paranızı harcatarak sizi istediğiniz kitleye ulaştırmakta yardımcı olmaktır.

Google Adwords ilk defa kullanacaksanız bir hesap oluşturup reklam vermeye başlayabilirsiniz.Fakat bu konudaki tecrübeniz ve ayıracağınız zamana sınırlı olduğunda reklamlardan alacağınız verim az olacaktır.Bu yüzden sertifikalı bir Google Adwords danışmanı ile çalışmanız doğru bir tercih olacaktır.

Bu sayede vakit kaybetmemiş, kendi sektörünüzle edindiğiniz tecrübeleri Google Adwords danışmanıyla paylaşıp doğru hedef kitleyi sitenize çekmeyi başaracaksınız.Sonrasında raporların kontrolüyle reklamların geliştirilmesi ve dönüşüm arttırılmasıyla doğal olarak reklam kalite puanını artması sağlanacaktır.Buda doğal olarak reklam sırlamasının daha iyi bir konuma yükselmesine olanak sağlayacaktır.

Google Adwords‘te reklam vermek ve danışmanlık hizmeti almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

2fcd1ccb-9ef0-47bf-986c-3b194ee16531

 

 

READ  Dönüşüm nedir?

Yorum yapın