Windows 11 ve 10 güncellemesi mavi ekran UNSUPPORTED_PROCESSOR

Microsoft, Windows 11 ve Windows 10 sistemleri için bu hafta yayınlanan Ağustos 2023 önizleme güncellemelerinin desteklenmeyen işlemci hatası belirten hatalarla mavi ekranlara neden olduğunu söylüyor.

Söz konusu güncellemeler KB5029351 (Windows 11) ve KB5029331 (Windows 10) olarak etiketlenmiştir ve sırasıyla Arama uygulaması düzeltmeleri getirir ve yeni bir Yedekleme uygulamasını tanıtır.

Etkilenen platformlar Windows 10 21H2/22H2 ve Windows 11 22H2

“Microsoft, kullanıcıların 2 Ağustos’ta yayınlanan güncellemeleri yükledikten sonra ‘UNSUPPORTED_PROCESSOR’ hatası ile bir mavi ekranda hata aldığı bir sorun hakkında raporlar aldı,” dedi Redmond.

Şirket ayrıca sorunlu birikimli güncellemelerin “Windows’un beklenildiği gibi başlamasına izin vermek için otomatik olarak kaldırılabileceğini” ekledi.

Bu sorunu yaşayan bazı kullanıcılar sorunlu isteğe bağlı güncellemelerin birkaç yeniden başlatmadan sonra otomatik olarak geri alındığını zaten onayladılar.

Microsoft, yeni kabul edilen bu bilinen sorunu incelemekte ve bu sorunun Microsoft kaynaklı bir neden kaynaklı olup olmadığını belirlemeye çalışıyor.


READ  Kuzey Kore Hackerlar PyPI deposuna kötü amaçlı paketler yükleyen VMConnect kampanyasının arkasında yer alıyor

Yorum yapın