Windows 11, 2024’te Kullanıcı Deneyimini Geliştirecek Yenilikçi Özellikleri

Windows 11, 2024 yılında işletim sistemi üzerinde kullanıcı deneyimini artırmayı amaçlayan çeşitli heyecan verici özellikleri tanıtmaya hazırlanıyor.

Bu özellikler şu anda geliştirilmekte olup, Microsoft bunları genel testlerden sonra yayınlamama kararı alabilir.

Windows 11 kullanıcıları 2024’te şu özelliklere göz atabilirler:

Yapay Zeka Destekli Not Defteri (CoWriter)

  • Windows 11’deki geleneksel Not Defteri deneyimini “CoWriter” adlı yeni bir yapay zeka özelliği ile dönüştürmeyi planlayan Microsoft, kullanıcılara çeşitli akıllı düzenleme araçları sunacak.

USB 80Gbps Desteği

  • Yaklaşan bir Windows 11 güncellemesi, en yeni USB 80Gbps standardını destekleyecek. İlk etapta Intel Core 14. Nesil HX serisi mobil işlemcilerle güçlendirilmiş Razer Blade 18 gibi belirli cihazlarda kullanılacak.

Copilot Otomatik Başlatma

  • Microsoft, Windows 11 Dev Insiders için bir yeni özellik test ediyor: Copilot, geniş ekranlı cihazlarda otomatik olarak başlatılıyor. Ancak kullanıcılar bu özelliği, Ayarlar > Kişiselleştirme > Copilot bölümünden devre dışı bırakabilirler.

Geliştirilmiş Paylaşım Seçenekleri

  • Microsoft Edge ve diğer tarayıcılar, Windows paylaşım penceresini kullanarak doğrudan URL paylaşımını destekleyebilir. WhatsApp, Gmail, X (eski adıyla Twitter), Facebook ve LinkedIn gibi platformlara erişim sağlar.

Kilit Ekranı Hava Durumu Güncellemeleri

  • Kilit ekranına daha zengin, etkileşimli bir hava durumu deneyimi geliyor. Kullanıcılar ekranları kilitliyken bile hava durumunu hızlı bir şekilde kontrol edebilecekler.

Ses Erişimi Geliştirmeleri

  • Windows 11’ün Ses erişimi özelliği bu yıl önemli ölçüde gelişiyor. Bu, dil desteğinin genişletilmesini (Fransızca, Almanca, İspanyolca) ve çoklu ekran işlevselliğini içerir.

Kaynak:BleepingComputer

READ  Kuzey Kore Hackerlar PyPI deposuna kötü amaçlı paketler yükleyen VMConnect kampanyasının arkasında yer alıyor

Yorum yapın