WhatsApp, Geliştirilmiş Sohbet Gizliliği İçin Gizli Kod Özelliğini Tanıttı

WhatsApp, yeni bir Gizli Kod özelliği tanıttı. Bu özellik, kullanıcılara özel bir şifre belirleyerek kilitli sohbetlerini gizlemelerine izin veriyor.

Cihazınıza ulaştığında, cihaz kilidini açmak için bağımsız olarak belirleyebileceğiniz bir kod oluşturabilirsiniz. Bu yeni özellik, Kilitli Sohbetler klasörünü sohbet listesinden gizlemeye ve daha sonra kolay erişim için arama çubuğuna gizli kodu girerek tekrar ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor.

Alternatif olarak, klasörü sohbet listesinde tutma seçeneğiniz de olacak. Sohbetleri kilitlemenin süreci de basitleştirilmiş olup, uzun basma eylemi kullanılarak sohbet ayarları arasında gezinme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

WhatsApp, Perşembe günü “Bugün gizli kodu başlatıyoruz, bu sohbetleri korumanın ve birinin telefonuna erişimi varsa veya telefonu başka biriyle paylaşıyorsanız bunları bulmayı zorlaştırmanın başka bir yolu” dedi.

“Gizli kodu başlatma süreci bugün başlıyor ve önümüzdeki aylarda küresel olarak kullanıma sunulacak. Gizli Sohbetleri daha fazla koruma amacıyla korumak için Chat Lock’a daha fazla işlev getirmekten heyecan duyuyoruz.”

Yedi yıl önce, WhatsApp uçtan uca şifreleme tanıttı ve beş yıl sonra, Ekim 2021’de, iOS ve Android’e uçtan uca şifreli sohbet yedeklemelerini yayınlamaya başladı.

Aynı yılın Aralık ayında, WhatsApp, varsayılan kaybolan mesajları destekleyerek gizlilik kontrollerini genişletti.

Meta’nın, WhatsApp’ın ana şirketi, video arama ve anında iletişim platformunun şu anda dünya genelinde iki milyardan fazla kişi tarafından kullanıldığını söylüyor.

READ  Exchange Server 2016 ve 2019 Artık HSTS Desteği Sunuyor

Yorum yapın