Office 365 Posta Kutusunu PST’ye Aktarma

Bu notta Office 365 admin paneli kullanarak bir office 365 posta kutusu PST dosyasına nasıl aktarılacağına değinilmiştir.

Öncelikle Microsoft Uyumluluk Yönetimi Merkezi (Compliance Center: https://compliance.microsoft.com bölümüne girilerek kullanarak PST verilerini aktarmak için aşağıdaki adımları izlenir:

Office 365’te Posta Kutusunu PST’ye Aktarma İçin Rol Atama

Bir genel yönetici varsayılan olarak bu role sahip değildir. Bu nedenle önce ilgili hesaba uygun izinleri verilmesi gerekir. Ayrıca izinleri değiştirmek için Office 365 üzerinde genel yönetici olmanız gereklidir.

Rol atama işlemi için, Uyumluluk Yönetiminde öncelikle izinler bölümünden eDiscovery Manager seçilerek Dışa Aktarma Rolü aktarma rol izni aktarma yapacak olan hesap atanır.

Office 365 Posta Kutusunu PST’ye Aktarma

Uyumluluk Yönetimi Merkezini de “İçerik arama” arama bölümünden “Yeni arama” oluşturulur. Açılan pencerede içerik arama bir ad verilerek devam edilir.

Aşağıdaki gibi Exchange Posta Kutuları seçilerek ilgili alanda PST aktarımı yapılacak kullanıcı hesabı seçilir. Bir filtreleme yapmayacaksanız varsayılan ayarlarla devam edilir ve gönder butonuna tıklayarak içerik arama başlatılır.

Arma işleminin tamamlanmasını “İçerik arama” bölümünden takip edilir. Durum sütünün da ilgili arama Completed olduğunda PST aktarma işlemine geçilir. Bunun için “İçerik arama” bölümün “Dışa aktar” sekmesine gidilir.

Bu sekmede ilgili arama soncuna tıklanır. Açılan pencere sonuçları dışarı aktar seçeneği seçilerek son aşamada aşağıdaki seçenekler seçilerek aktarma başlatılır.

İşlem bittiğinde, “Dışarı aktarma anahtarı” kopyalanır ve aynı pencerede yer alan “sonuçları indir” seçeneği devam edilir. İndirme işlemi eKeşif Dışa Aktarma Aracına “Dışarı aktarma anahtarı” girilerek başlatılır.

READ  Robot Süpürge Anakart Arızaları Nasıl Anlaşılır?

Yorum yapın