Microsoft Teams: Daha Hızlı ve İyileştirilmiş Sürüm Artık Tüm Windows ve macOS Kullanıcıları İçin Hazır

Yeni bir Microsoft Teams uygulaması, daha hızlı ve tamamen yeniden tasarlanmış olarak, bugünden itibaren tüm Windows ve macOS kullanıcıları için genel olarak kullanılabilir durumda.

Microsoft, uygulamanın şimdi eski Teams uygulamasına göre iki kat daha hızlı olduğunu, %50 daha az bellek kullandığını ve %70 daha az disk alanı işgal ettiğini söylüyor.

Yeni Teams’in önizleme sürümü olarak Mart ayında kullanıma sunulduğunda ortaya çıktığı gibi, yeni istemci, kullanıcıların sohbetler ve kanallar arasında geçiş yapmasını klasik Teams uygulamasına göre 1.7 kat daha hızlı yaparak üç kat daha hızlı başlayacak.

Kamuya açık önizleme sürümü olarak tanıtıldığından bu yana, Microsoft mühendisleri önemli ilerlemeler kaydettiler ve güncellenmiş Teams istemcisi şimdi çoğu özellik için özellik denkliği sunuyor.

Özellik listesi özel iş uygulamaları, üçüncü taraf uygulamalar, breakout odaları, 7×7 video görüntüleme, çağrı sıraları, PSTN arama, sohbetler ve kanallarda bağlam içi arama, bir kanal sohbetini paylaşma yeteneği ve daha fazlasını içerir.

Yeni Teams ayrıca, kullanıcıların toplantılara hazırlanmalarına yardımcı olmak ve meslektaşlarla konuşmalar sırasında gerçek zamanlı cevaplar sunmak amacıyla tasarlanmış Microsoft’un yapay zeka destekli asistanı Copilot’u da entegre ediyor.

Yeni Teams uygulamasının hızını ve performansını artırmak için Microsoft, Windows üzerinde yeni Teams uygulamasının hızını ve performansını artırmak için React çerçevesini kullanmıştır. Ayrıca, kaynaklar Edge ile paylaşıldığı için bellek ve disk alanı kullanımını azaltmak için Edge WebView2’yi ana olarak kullanmıştır.

“Mac’te de hızlı bir sohbetler ve kanallar arasında geçiş yapma yeteneği ve daha hızlı kaydırma deneyimi ile hızlı ve verimli bir şekilde ilgili bilgilere erişme yeteneği dahil olmak üzere önemli performans iyileştirmeleri görüyoruz,” diye ekliyor Pattnaik. “Teams, Mac kullanıcılarına geliştirilmiş bir uygulama deneyimi sunan Mac üzerinde yerel olarak çalışır.”

READ  Microsoft "DC Çökme” Sorunu İçin Güncelleme Yayınlandı

Bugün itibariyle, yeni Teams uygulamasına geçmek isteyen Business ve Teams Essentials lisanslarına sahip olanlar, klasik Teams uygulamasının sol üst köşesinde bulunan “Yeni Teams’i Dene” anahtarını kullanarak bunu yapabilirler.

Diğer tüm kullanıcılar için, Enterprise ve diğer lisanslara sahip kullanıcılar dahil, yeni Teams, bu takvimi takip eden bir dağıtımın bir parçası olarak varsayılan istemci haline gelecektir.

Bugünden itibaren, güncellenmiş Teams istemcisini Teams İndirme sayfasından indirme seçeneğiniz de bulunmaktadır.

Microsoft Teams, COVID-19 pandemisi ve uzaktan çalışma düzenine yaygın geçiş nedeniyle kullanıcı sayısında bir artış yaşadı ve platform şu anda aylık 280 milyonun üzerinde bir kullanıcı tabanına sahip.

Yorum yapın