Microsoft, Outlook için kapalı pencereleri yeniden açma isteğini düzeltmeye ilişkin bilgi paylaşıyor.

Microsoft, kullanıcıların Outlook Desktop’ı açtıklarında beklenmedik bir şekilde önceki oturumda kapatılan pencereleri geri yüklemesi isteyen bir sorun üzerinde çalışıyor. Etkilenen Microsoft 365 kullanıcıları, “Öğeleriniz açıkken Outlook kapatıldı. Son oturumunuzdaki bu öğeler yeniden açılsın mı?” şeklinde bir uyarıyla karşılaşıyorlar. Sorun, Outlook seçeneklerinde “Önceki öğeleri geri yüklemek isteyip istemediğimi sor” özelliğinin bazı kalıcı sürümlerde görünmemesi ve kullanıcıların bu özelliği yapılandıramaması nedeniyle ortaya çıkıyor.

Outlook’ta pencereleri otomatik olarak geri yükleme seçeneği varsayılan olarak etkin ve 2020 Haziran ayında Microsoft 365 abonelerine sunulmuştu. Ancak bazı durumlarda bu özellik görünüp kaybolabiliyor ve kullanıcılar beklenmedik uyarılarla karşılaşabiliyorlar.

Outlook Ekibi, bu sorunu araştırıyor ancak etkilenen müşterilere geçici bir çözüm sunuyor. Bu çözüm, pencerelerin geri yükleme uyarılarını kapatmayı ve Outlook’un önceki öğeleri yeniden açmamasını sağlamak için bir kayıt defteri anahtarı ayarlamayı içeriyor. Ancak bu çözümün tamamen kesin bir çözüm olmadığı ve uyarıların zaman zaman tekrar ortaya çıkabileceği unutulmamalıdır.

Outlook Ekibi, daha önce de benzeri sorunlara geçici çözümler sunmuş ve kullanıcıların sorunsuz bir deneyim yaşamasını sağlamaya çalışmıştı.

Önerilen çözüm

  • Kayıt Defteri Düzenleyici’ni açın
  • Belirtilen konumda aşağıdaki DWORD kayıt değerini oluşturun veya düzenleyin.
  • Alt anahtar: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\Preferences
    DWORD: ReopenWindowsOption
    Değer: 1
  • Kayıt Defteri Düzenleyici’ni kapatın.
  • Outlook’u yeniden başlatın.

Kaynak: bleepingcomputer.com

READ  Microsoft, BitLocker Güvenlik Açığını Düzeltmek İçin Windows 10 WinRE Güncelleme Script'i Paylaştı

Yorum yapın